czwartek, 15 lutego 2018

Sprawozdania finansowe i zasady ich sporządzania


Raport finansowy za 2003 r. sporządzono zgodnie z wymogami Ustawy o rachunkowości oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2001r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych[1] oraz obowiązującymi zasadami rachunkowości, z zachowaniem zasady ostrożnej wyceny aktywów i pasywów oraz tworzenia odpisów aktualizujących zgodnie z Ustawą o rachunkowości, porównywalności danych finansowych za 2002r., zgodnie z wymogami określonymi przez KPWiG.
Sprawozdanie finansowe zostało sporządzone na podstawie danych ewidencji księgowej prowadzonej przez Spółkę.
Ewidencja kosztów prowadzona jest wg rodzajów, a następnie koszty rozliczane są na miejsca ich powstania. Przeniesienie kosztów według rodzajów do zespołu 516 następuje za pośrednictwem konta -190 - „Rozliczenie kosztów".
Rachunek zysków i strat prowadzony jest wg zasad kalkulacyjnego rachunku wyników ze szczegółowością przewidzianą w załączniku nrl do Ustawy o rachunkowości z
Księgi rachunkowe Spółki prowadzone są z zastosowaniem wspomagania komputerowymi nośnikami danych.
Zestawienie zmian w kapitale własnym zostało sporządzone w sposób określony w załączniku nr l do ustawy o rachunkowości. Dane wykazane w sprawozdaniu z zestawienia zmian w kapitale własnym zostały prawidłowo powiązane księgami bilansem oraz księgami rachunkowymi i w sposób rzetelny i prawidłowy obrazują zmiany w kapitałach spółki.
Rachunek przepływów pieniężnych został sporządzony w sposób określony w załączniku nr l do ustawy o rachunkowości. Dane wykazane w rachunku przepływów zostały prawidłowo powiązane z bilansem, rachunkiem zysków i strat oraz księgami rachunkowymi i w sposób rzetelny i prawidłowy obrazują źródła finansowania działalności spółki.
Sprawozdanie finansowe za 2003 rok zostało sporządzone przy założeniu kontynuacji działalności. Prowadzone rozmowy z wierzycielami finansowymi Spółki zostały uwieńczone sukcesem. Środki wygenerowane z bieżącej działalności pozwoliły na spłatę wierzycieli BZWBK, West LB, Deutsche Forfait oraz Bank BPH (w styczniu i lutym 2004 roku). Ogółem zadłużenie Spółki wobec instytucji finansowych wynosi w chwili obecnej 13.000.000 złotych w Banku BRE z którym zawarte zostało formalne porozumienie przedłużające termin spłaty kredytu do dnia 11.02.2005 roku. Do dnia przekazania sprawozdania finansowego Spółka zredukowała swoje zadłużenie wobec wierzycieli finansowych o ok. 35 miliony złotych w porównaniu do stanu z 31 grudnia 2002roku zachowując pełną, bieżącą płynność operacyjną.[2]
Mając na uwadze unormowaną sytuację w zakresie wierzycieli finansowych, całkowite zamknięcie projektu Artist; Italiani w ujęciu operacyjnym i bilansowym oraz solidne podstawy do rozwoju marek Vistula i Lantier Zarząd spodziewał się znaczącej poprawy wyników finansowych od I kwartału 2004 roku


[1] Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 października 2001r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych, Dz.U. Nr 139 z 2001r., póz. 1569.
[2] Materiały wewnętrzne Vistula S. A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz